Geçtiğimiz hafta yaşanan sağanak yağış, Buldan’daki bazı parklardaki ağaçların devrilmesine ve hasar görmesine neden olmuştu. Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, hasar gören ağaçların yerine yenilerini dikti.

Geçtiğimiz hafta yaşanan sağanak yağış nedeniyle, Buldan’da yukarı park olarak bilinen Nuri Akın Parkı’nda bir ağacın devrilmiş, bazı ağaçlarda hasar görmüştü. Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,   vatandaşlar için tehlike oluşturan ağaçların yerine ıhlamur, palmiye ve dut dikti.

Parkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  ağaç dikimini gerçekleştiren personelle biraraya geldi. Çalışmalar ile ilgili bilgi alan Başkan Şevik, “Yaşanan sağanak yağışta parktaki bir ağacımız yıkıldı bazıları ise hasar gördü. Yağıştan dolayı hasar gören cam ağaçları vatandaşlarımız için tehlike oluşturuyordu. Hasar gören çam ağaçları yerine ıhlamur, palmiye ve dut diktik. Parkımız yeniden yeşillenecek. Belediye olarak, ilçemizin tarihi, kültürel zenginliklerinin yanısıra park ve yeşil alanlarıyla da tanınmasını istiyor ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

DTO Eğitimleri İnternet Ortamına Taşıdı

Başkan Erdoğan İstedi Bakan Varank Müjdeyi Verdi

Başkan Erdoğan'dan kandil mesajı