Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Denizli’de belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtım törenine katıldı. Programda, ‘Kurban’da Kızılay Modeli’ ile 4 milyon kişiye kurban etti ulaştırma hedefi dile getirildi.

Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Denizli’ye gelerek Pamukkale ilçesi Fatih Mahallesi'ndeki ihtiyaç sahibi ailelere Türk Kızılay’ı gönülleri ile birlikte et dağıttı. Denizli’deki hayırseverlerin vekalet vermesiyle kesilen kurban etlerinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasına başlandı. Türk Kızılay gönüllüleri tarafından önceden tespit edilen ailelerin adreslerine teslim edilmeye başlandı. Belirlenen kampanya kapsamında 4 milyon kişiye kurban eti ulaştırılması hedefleniyor. Fatih Mahallesi’nde düzenlenen törende basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay’ın sadece Türkiye’de değil dünya da akla gelen ilk yardım kuruluşu olduğunu söyledi. Turunç, “135’e yakın ülkede faaliyetlerimiz oldu.  Dünyanın neresinde mazlum varsa hep oralara yardıma koştuk. Kızılay Kurban Bayramı’nda da şubelerimiz aracılığıyla kesilen kurban etlerinin bir kısmını belli ölçülere bölmek suretiyle onları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Geri kalanlarını ise kavurma yapmak suretiyle dağıtarak ihtiyaç sahipleri insanların evinde belki et bulmakta gıda açısından sıkıntı çeken insanların bu gıdasını temin ediyoruz. Ama onun ötesinde toplumsal bir dayanışmanın örneğini sergiliyoruz” dedi.

KONSERVE HALİNE GETİRİLİYOR

Bin büyükbaş kurban kesildiğini, üç noktadaki mezbahalarda işlendiğine dikkat çeken Turunç, Kurban etlerinin büyük bir kısmının raf ömrü uzaması sebebiyle ve doğal afetlerde kullanılması amacıyla konserve haline getiriliyor. Bunlar, özellikle Türkiye içerisindeki ihtiyaç sahipleri insanlara yıl boyunca dağıtılıyor. Doğal afetlerden kaynaklanan gıdaya yönelik bir ihtiyaç olursa oralara da konserve göndermek süratiyle yardımsa bulunuyoruz. Buradan 150 bin hisse kurbanını Kızılay’a veren hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Lavanta Tarlalarının Hasadında Yalnız Bırakmadı

Başkan Erdoğan’dan Ahilik Haftası Mesajı

DTO Başkanı Erdoğan, Kızı Sahra’yı Evlendirdi