Denizli'nin Çivril ilçesinde Kurban bayramında boş araziye atılan deri ve sakatatlar kötü koku ve görüntüye neden oluyor.

Çivril'de Kurban bayramında kesilen hayvanların çevreye atılan işkembe deri ile kelle ve ayakları kötü kokuları neden olurken sinek ve sokak hayvanları özellikle TOKİ evlerinde ve çevrede yaşayan vatandaşları rahatsız ediyor.

Karabedirler yolu üzerinde Yaka Somak Mahallesi'ne giden yol kenarına kimliği belirsiz kişiler tarafına atılan hayvan işkembeleri kötü manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu. Havaların sıcak olmasıyla, yoğun kötü koku yayan kurban atıkları vatandaşları rahatsız ediyor. TOKİ evlerinde ve çevrede yaşayan vatandaşlar sıcak hava ile birlikte hastalık ve mikropların etkili olduğunu belirterek yetkililerden bölgede bulunan deri ve kurma atıklarının toplatılmasını istedi. Bölgeye atılan kurban atıklarının birçok köpek ve yabani hayvanı bölgeye çektiğini belirten sakinler, Kurban kestikten sonra insanlar kurban atıklarını getirip buraya atınca bayramın ikinci gününde onlarca köpek bölgeye geldi. Geceleri belki de dağdan yabani hayvanlar geliyordu. Bu hayvanlar buraya alışınca bir daha dönmez Buralar hayvandan geçmez olur diyerek yetkililerin soruna çözüm bulmasını istediler.

KAYNAK: YeşilÇivrilGazetesi : http://www.yesilcivrilgazetesi.com/

“Birlik olursak, her günümüz bayram olur”

DTO,Yeniliklerden Geri Kalmıyor”

DSO’nun Talep Ettiği İSG Ertelemesi Kanunlaştı