Denizli’nin yeni eğitim kurumu Özel Meta Teknoloji (MT) Koleji eğitim öğretim için kapılarını açtı. Milli Eğitim Bakanlığı güvencesi ile ücretsiz eğitim verilecek.Özel Meta Teknoloji (MT) Koleji milli manevi mesleki değerleri benimseyen akıl ve sevginin bir arada bulunduğu ahlaklı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Denizli’nin yeni eğitim kurumu Özel Meta Teknoloji (MT) Koleji Pandemi döneminde hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nun sadece Kovid-19'a karşı önlemleri içermediğine, tüm salgın hastalıkların yayılmasını önlemek adına hazırlandığına dikkati çeken Okul Müdürü Merve Terzioğlu şunları söyledi.

Özel Meta Teknoloji (MT) teknoloji Koleji olarak öğrencilere kolej eğitiminden yararlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı güvencesi ile meslek ve teknik dallarında öğrencilere ücretsiz olarak eğitim verilecek. Özel Meta Teknoloji (MT) Koleji eğitimcileri olarak hem teorik eğitimi hem de öğrencilerin seçtiği  meslek dalına ait pratik eğitimler sunulacaktır. Okulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin gelişim dönemi özelliklerini dikkate alarak, karşılaştıkları güçlükleri sorun haline dönüşmeden çözebilen, kendini tanıyan, uyum ve iletişim becerilerine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler olmalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Terzioğlu; 31 Ağustos'ta okulların açılmasına dair Bakanlığımız  4 ayrı senaryo üzerinde çalışıyor.

  • Birincisi sağlık koşulları uygun olduğunda okulların tümüyle açık olacağıdır.
  • Bir diğer senaryoda yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin bir arada yürütülmesidir.
  • Bir başka senaryo ise okulların şehir bazlı olarak açılmasıdır.
  • Dördüncü senaryo olarak da okulların hiç açılmaması, tamamen uzaktan eğitimle sürecin devam ettirilmesi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un dediği gibi “Bizim önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı, öğretmenlerimizin sağlığı. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu  Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılacak kabine toplantısında bir karar ortaya çıkacaktır.

MT teknoloji koleji olarak bize düşen hangi senaryo olursa olsun, bunun hazırlığını yapmaktır.

Sınıf mevcudu ise Bakanlık doğrultusunda sosyal mesafe ve hijyen kuralları doğrultusunda düzenlenecektir”, dedi.

“Birlik olursak, her günümüz bayram olur”

DTO,Yeniliklerden Geri Kalmıyor”

DSO’nun Talep Ettiği İSG Ertelemesi Kanunlaştı