Kadınlar şiddete ve tacize karşı her yıl 25 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da mücadele için tüm dünyada sokaklarda olacak. Denizli’de de kadınlar 25 Kasım’da saat 17.30’da şiddete ve tacize karşı birlik ve dayanışma için Candoğan Parkında bir araya gelecek.

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu yaptığı açıklama ile şiddet, eşitsizlik ve güvencesizliğe dikkat çekerek 25 Kasım’da Candoğan Parkına çağrı yaptı. 

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu Sözcüsü Seher Zeytun Doğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Pandemi süresince neoliberalizmin insanlığa, emekçi kadınlara nasıl bir yıkım yarattığı apaçık ortaya çıktı. Sermayenin iktidarları sadece halk sağlığını değil, yaşamın tüm unsurlarını yıktı. ‘Hayati hizmetler’ olarak anılan sağlık, tarım, gıda, perakende tedarik zincirlerinde çalışan kadınların hem işteki hem de evdeki yükleri katbekat arttı, hem işte hem de evde şiddet iyice vahşileşti, eşitsizlikler, işsizlik, ekonomik sıkıntılar ve güvensizlik arşa çıktı. Sayısız kadın işsiz kaldı, geçim sorunları arttı.”

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA KADINLAR SOKAĞA ÇIKACAK”
Milyonlarca kadının dünyanın dört bir yanında sokağa çıkarak şiddete karşı öfke ve taleplerini dile getireceğini ifade eden Doğan şöyle devam etti; “Her gün neredeyse 5 kadının yaşamdan koparıldığı, binlercesinin tacize, tecavüze uğradığı, milyonların işsizliğe, geleceksizliğe mahkûm edildiği bu koşullar, aynı zamanda kadınların öfkesinin de patlama noktasına geldiği koşullardır. Bugün, dünyanın dört bir yanında kadınların pandemi koşullarını baskıcı uygulamalara payanda etmeye çalışan devlet şiddeti karşısında kadınlar tüm yaratıcılıklarıyla bu öfkeyi dile getirecek. Yan yana gelmenin, sözü birleştirmenin, taleplerini dillendirmenin yollarını bulacak, açacak.”

“ŞİDDET HER YERDE ÇÖZÜM ÖRGÜTLÜ MÜCADELEDE!”
Örgütlü mücadelenin önemine dikkat çeken Doğan sözlerini şöyle noktaladı; “Kadınları şiddete, eşitsizliğe, geleceksizliğe, güvencesizliğe mahkûm eden koşullara karşı “hayatımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz” sözünü büyütmek örgütlü mücadele ile mümkün. Şiddete karşı sözümüzü birleştiriyoruz! Şiddet her yerde çözüm örgütlü mücadelede! Şiddete karşı kadın mücadelesi bize Mirabellerden miras... Diktatörler, şiddet failleri tarihe gömüldü, Mirabeller yaşıyor! Kadınlar özgür, eşit, güven içinde yaşasın diye mücadelemiz sürecek...”

DTO Başkanı Erdoğan; “Denizli teknik tekstil merkezini kuruyoruz”

DTO, Denizli OSB’de Teknoloji Üssü Kuruyor

DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı